Ekonomi

Toplam ciro endeksi yıllık bazda yüzde 124,8 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayı ciro endekslerini açıkladı. Buna göre, Ekim ayında mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi aylık bazda yüzde 3,9 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 124,8 arttı.

Sanayide takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi Ekim’de yıllık bazda yüzde 112,1 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 3,5 arttı. İnşaat segmentinde takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi Ekim’de yıllık bazda yüzde 113,7 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi bir önceki aya göre yüzde 3,9 arttı.

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi yıllık bazda yüzde 125,9 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi aylık bazda yüzde 4,3 arttı. Hizmetler sektörü takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 155,4 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet devir hızı endeksi de aylık bazda yüzde 3,1 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu